Majówka na polanach

Długi majówkowy weekend zbliża się wielkimi krokami. Tak, jak co roku polany rekreacyjne szykuje się na „oblężenie” mieszkańców Szczecina. Podpowiadamy, gdzie zlokalizowane są polany oraz co powinniśmy o nich wiedzieć.

Już dzisiaj leśnicy miejscy rozwożą na polany drewno niezbędne do rozpalenia ogniska. Rozwożone jest jednorazowo. W przypadku, gdy zapas się skończy użytkownicy polan będą musieli zabezpieczyć drewno we własnym zakresie. Można je pozbierać w lesie, bądź przynieść ze sobą. Zabrania się niszczenia drzew, ich wycinania czy łamania gałęzi.

Ogniska palimy tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach, czyli w kręgach przeznaczonych na ogniska. Zabronione jest używanie grilli w innych miejscach. Niestety nie jest to przestrzegane. Można w tym miejscu podać przykład, gdzie przed Polaną Sportową rozpalane jest ognisko w wiatce wypoczynkowej pod daszkiem!  Jest to kategorycznie zabronione.

Z polan korzystać może każdy, ale jeśli grupa uczestników liczy powyżej 15 osób należy to zgłosić do Wydziału Lasów Miejskich Zakładu Usług Komunalnych (formularz - w załączniku). Na polanach nie ma rezerwacji miejsc.

Od maja zwiększa się częstotliwość sprzątania. Będzie to robione do sierpnia włącznie - czyli w najbardziej obleganych miesiącach - sześć razy w tygodniu: w każdy poniedziałek, środę, czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. W majówkę polany będą sprzątane codziennie w godzinach porannych.

Polany rekreacyjne, znajdujące się po lewobrzeżnej części Szczecina, na których można palić ogniska i rozpalać grille:

1. Polana Sportowa – Dolina Siedmiu Młynów
2.  Polana Biała – ulica Miodowa
3.  Polana Miodowa – (tu można wjechać autem)
4. Polana Wołczkowska – ulica Kupczyka (tu można wjechać autem)
5. Polana Harcerska, na trasie Doliny Siedmiu Młynów
6. Polana Czerwona  - ta Polana ma parking dla samochodów, polana znajduje się vis'a'vis Arkonki
7. Polana Goplana – przy Arkonce
8: Polana nad jeziorem Głębokie (od strony osiedla Głębokiego)
9.Polana Słoneczna - przy jeziorze Głębokie (od strony Wołczkowa)
10.Polana Bagienna - przy jeziorze Głębokie (niedaleko grobli)

Na Prawobrzeżu:
1. Polana Widok (Zdroje) – przy jeziorze Szmaragdowym
2. Polana Słoneczna (Zdroje) – przy jeziorze Szmaragdowym
3. Park Leśny Klęskowo ( wyznaczone 2 miejsce do palenia ognisk) – ulica Pszenna
4. Polana Nad Płonią (Dąbie) – ulica Tczewska

Na części polan rozstawione są już przenośne toalety. Znajdziemy je na polanach: Edukacyjnej, Sportowej, na Głębokim, przy polanie Widok, w Parku Leśnym Klęskowo, przy pętli wokół Arkonki.